pkse


 

Studia Środkowoeuropejskie i Bałkanistyczne

 

poprzednia nazwa:

Prace Komisji Środkowoeuropejskiej PAU

 

 

 

Rocznik ukazuje się od 1993 roku nakładem Polskiej Akademii Umiejętności.

 

Studia Środkowoeuropejskie i Bałkanistyczne to czasopismo o profilu historycznym, którego założycielami byli profesorowie: Henryk Batowski, Maria Bobrownicka, Jan Machnik. Ukazuje się od 1993 r. – najpierw jako Prace Komisji Środkowoeuropejskiej, a od 2015 r. pod nazwą Studia Środkowoeuropejskie i Bałkanistyczne. Redaktorami czasopisma są Jan Machnik i Irena Stawowy-Kawka. Czasopismo ma charakter międzyśrodowiskowy i jest przeznaczone dla specjalistów z zakresu historii, ale także nauk o polityce oraz slawistów zainteresowanych dziejami Europy Środkowej i Bałkanów w kontekście różnych kultur, krajów, narodów i języków słowiańskich.

 

Od numeru dwudziestego trzeciego czasopisma wszystkie tomy publikowane są na Portalu Czasopism Naukowych ejournals.eu. w wersji elektronicznej w otwartym dostępie, co ma charakter referencyjny. Studia Środkowoeuropejskie i Bałkanistyczne są regularnie się ukazującym rocznikiem; czasami wydawane są dwa numery rocznie, jak np. w roku 2017. W tym też roku tom dwudziesty szósty otrzymał Wyróżnienie PAN im. Profesora Jerzego Skowronka.

 


Strona czasopisma na portalu ejournals.eu

http://www.ejournals.eu/SSB/


 

Miło nam poinformować, że Tom XXVI Studiów Środkowoeuropejskich i Bałkanistycznych otrzymał wyróżnienie od jury Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka.

Organizatorem Nagrody jest redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, zaś przewodniczącym jury prof. dr hab. Jarosław Czubaty. W tym roku odbyła się dwudziesta trzecia edycja Nagrody, a uroczystość wręczenia miała miejsce 18 maja 2018 w trakcie Warszawskich Targów Książki.

 

 


 

Komisja Środkowoeuropejska działa przy Wydziale II Historyczno-Filozoficznym PAU

Na stronie internetowej PAU przedstawiona jest w dziale: Struktura (Wydziały i Komisje / Wydział II Historyczno-Filozoficzny / Komisja Środkowoeuropejska)

Przejdź do strony Komisji