Informacje bieżące    |    Szukaj    |      KONTAKT 

naglowek kontakt

 

Przyznano stypendia
Fundacji Lanckorońskich i Fundacji z Brzezia Lanckorońskich
na rok 2023.

 

Zobacz stypendia przyznane na rok 2023

 

 

 

 

 

Informacja dla stypendystów (2020-2022)

Stypendyści, którzy otrzymali stypendia (lata 2020-2022), zobowiązani są do zrealizowania w roku 2022 wyjazdów w ramach przyznanych środków.

 

Więcej o stypendiach...

 

 

W 592 numerze PAUzy Akademickiej zostało opublikowane haniebne oświadczenie korpusu rektorów uczelni Federacji Rosyjskiej, bezwarunkowo popierające agresję Rosji na Ukrainę. Na szczęście, nie jest to jedyny głos rosyjskiego środowiska naukowego. Niemal jednocześnie pojawił się szlachetny list licznej grupy rosyjskich uczonych i dziennikarzy naukowych, zdecydowanie potępiający postępowanie rządu rosyjskiego. Wśród sygnatariuszy znalazła się prof. Swietłana Tołstojowa, członkini zagraniczna PAU, do której zarząd PAU skierował list z wyrazami solidarności.

Wspomniany apel był dostępny w internecie, ale po kilku dniach zawierająca go strona została zablokowana. Na szczęście udało się wcześniej skopiować tekst oświadczenia i listę sygnatariuszy, które niniejszym udostępniamy. Szlachetnym Rosjanom należy się nasze uznanie i nasza solidarność. Tekst jest tłumaczeniem z tłumaczenia angielskiego (bo tylko do takiego udało się obecnie dotrzeć), może więc zawierać drobne niedokładności w stosunku do oryginału. Tytuły i afiliacje sygnatariuszy podano według oryginału, kolejność nazwisk według alfabetu rosyjskiego.