Informacje bieżące    |    Szukaj    |      KONTAKT 

naglowek wydarzenia


Rozmowy o Człowieku

 

Od wiosny 2020 Rozmowy o Człowieku prezentujemy na Platformie Wymiany Naukowej PAU.

Zobacz:

 

 


Na cykl dyskusji o naturze ludzkiej zaprasza prof. dr hab. Dominika Dudek

 

Organizatorzy: Katedra Psychiatrii Collegium Medicum UJ, Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Polska Akademia Umiejętności

Patronat metafizyczny: prof. dr hab. Jerzy Vetulani

Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

Patronat medialny: Tygodnik Powszechny, RMF Classic


Dlaczego „Rozmowy o Człowieku”?

Dziedzina, którą reprezentuję - psychiatria - uczy pokory wobec człowieka, uczy zaciekawienia człowiekiem, uczy poznawania człowieka z wielu perspektyw i w różnych kontekstach. Obcowanie z tak subtelną materią, jaką jest psychika, zobowiązuje do zadawania ważnych pytań o kondycję człowieka we współczesnym świecie, do zaangażowania, niepozostawania obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości. Rzeczywistość ta bywa trudna - jesteśmy zalewani chłamem i kiczem, w natłoku milionów zbędnych informacji ginie to, co piękne, istotne i wartościowe. Na taką rzeczywistość nie należy się obrażać, lecz starać się ją zmieniać i wzbogacać „robiąc swoje”. A wszakże nie ma nic cenniejszego i bardziej wzbogacającego niż spotkanie z mądrym człowiekiem.

Mam nadzieję, że „Rozmowy o Człowieku” ze wspaniałymi, mądrymi i pięknymi ludźmi będą otwierać nasze umysły, prowokować do wysiłku intelektualnego, zaciekawiać, inspirować i poszerzać przestrzeń wewnętrznej wolności. Tego Państwu i sobie życzę, dedykując nasze spotkania pamięci Profesora Jerzego Vetulaniego - człowieka o pięknym umyśle.

Dominika Dudek

Zaproszenie na drugi sezon spotkań - 2018/19 (kliknij tutaj)