Informacje bieżące    |    Szukaj    |      KONTAKT 

naglowek struktura


 

Wydział IV Przyrodniczy

 

Dyrektor Elżbieta Pyza
Wicedyrektor Marek Krąpiec
Sekretarze Barbara Płytycz
Jerzy Starzyk

 

Komisje działające przy Wydziale IV:

 

 

Wydział IV skupia przedstawicieli nauk biologicznych, rolniczych, leśnych, weterynaryjnych oraz nauk o Ziemi. Wykłady na posiedzeniach Wydziału, odbywanych czasem wspólnie z Wydziałem III Nauk Ścisłych i Technicznych oraz Wydziałem V Lekarskim, dotyczą z reguły aktualnych interdyscyplinarnych problemów nauk biologicznych i nauk o Ziemi. Obok członków krajowych prelegentami bywają także członkowie zagraniczni PAU. Wydział współuczestniczy w organizacji sympozjów, np. Ogólnopolskiej Konferencji Biologii Komórki i Międzynarodowej Szkoły Biofizyki Transportu Membranowego. W dorobek Wydziału wpisują się niektóre książki wydane w seriach wydawniczych Komisji Historii Nauki.

 

 

 

Członkowie Wydziału IV Przyrodniczego

 

    Członkowie krajowi
czynni
     
1. Prof. dr Stefan W. Alexandrowicz
2. Prof. dr Barbara Bilińska
3. Prof. dr Szczepan Biliński
4. Prof. dr Jerzy Fedorowski
5. Prof. dr Krystyna Grodzińska
6. Prof. dr Wincenty Kilarski
7. Prof. dr Włodzimierz Korohoda
8. Prof. dr Andrzej Kostrzewski
9. Prof. dr Adam Kotarba
10. Prof. dr Jan Kozłowski
11. Prof. dr Teresa Madeyska
12. Prof. dr Anna Medwecka-Kornaś
13. Prof. dr Elżbieta Morycowa
14. Prof. dr Wojciech Narębski
15. Prof. dr Stanisław Nawrocki
16. Prof. dr Tadeusz Niedźwiedź
17. Prof. dr Barbara Płytycz
18. Prof. dr Elżbieta Pyza
19. Prof. dr Józef Razowski
20. Prof. dr Jerzy R. Starzyk
21. Prof. dr Andrzej Ślączka
22. Prof. dr Marian Tischner
23. Prof. dr January Weiner
24. Prof. dr Kazimierz Zarzycki
     
    Członkowie krajowi
korespondenci
     

1. Prof. dr Grzegorz Bartosz
2. Prof. dr Tadeusz Bielicki
3. Prof. dr Jadwiga Bryła
4. Prof. dr  Tadeusz Chrobak
5. Prof. dr Wojciech Froncisz
6. Prof. dr Zbigniew Maciej Gliwicz
7. Prof. dr Anna Grabowska
8. Prof. dr Aleksander Guterch
9. Prof. dr Alicja Józkowicz
10. Prof. dr Małgorzata Kossut
11. Prof. dr Marek Krąpiec
12. Prof. dr Kazimierz Krzemień
13. Prof. dr Barbara Kwiecińska
14. Prof. dr Andrzej Legocki
15. Prof. dr Maria Łanczont
16. Prof. dr Jacek Matyszkiewicz
17. Prof. dr Piotr Migoń
18. Prof. dr Adam Nadachowski
19. Prof. dr Maciej Jan Nałęcz
20. Prof. dr Tadeusz M. Peryt
21. Prof. dr Ewa Wanda Roniewicz
22. Prof. dr Tadeusz Sarna
23. Prof. dr Stefan Skiba
24. Prof. dr Kazimierz Strzałka
25. Prof. dr Leon Stuchlik
26. Prof. dr Jacek M. Szymura
27. Prof. dr Krzysztof Turlejski
28. Prof. dr Alfred Uchman
29. Prof. dr Krystyna Wasylikowa
30. Prof. dr Grzegorz Węgrzyn
31. Prof. dr Michał Woyciechowski
32. Prof. dr Maciej Żylicz

 

     
    Członkowie
zagraniczni
     

1. Prof. dr Andrzej Bajer
2. Prof. dr Andrzej Bartke
3. Prof. dr Björn Berglund
4. Prof. dr Andrzej B. Bogucki
5. Prof. dr Leszek K. Borysiewicz
6. Prof. dr Pavel Bosák
7. Prof. dr Eric H. Brown
8. Prof. dr Richard Frackowiak
9. Prof. dr Peter Fritz
10. Prof. dr Klaus Hahlbrock
11. Prof. dr  Michael A. Kaminski
12. Prof. dr Claudine Kieda
13. Prof. dr Małgorzata Kloc-Stępkowska
14. Prof. dr Wighart von Koenigswald
15. Prof. dr Gedyminas Motuza
16. Prof. dr Dumitru T. Murariu
17. Prof. dr Krzysztof Palczewski
18. Prof. dr Benno Parthier
19. Prof. dr Louis Du Pasquier
20. Prof. dr Charles Alexander Pasternak
21. Prof. dr Jerzy Rzędowski
22. Prof. dr Michael Sela
23. Prof. dr Nicholas John Severs
24. Prof. dr Helmut Sies
25. Prof. dr Andrzej T. Słomiński
26. Prof. dr Rostyslav Stoika
27. Prof. dr Mario Suwalsky
28. Prof. dr Krystyna Urbańska
29. Prof. dr Andreas Wetzel
30. Prof. dr Josef Zemann
31. Prof. dr Magdalena Żernicka-Goetz