Informacje bieżące    |    Szukaj    |      KONTAKT 

naglowek struktura


 

Wydział IV Przyrodniczy

 

Dyrektor Elżbieta Pyza
Wicedyrektor Marek Krąpiec
Sekretarze Barbara Płytycz
Jerzy Starzyk

 

Komisje działające przy Wydziale IV:

 

 

Wydział IV skupia przedstawicieli nauk biologicznych, rolniczych i nauk o Ziemi. Wykłady na posiedzeniach Wydziału, odbywanych zazwyczaj wspólnie z Wydziałem III Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym i Wydziałem V Lekarskim, dotyczą z reguły aktualnych interdyscyplinarnych problemów nauk biologicznych i nauk o Ziemi. Obok członków krajowych prelegentami bywają także członkowie zagraniczni PAU. Wydział współuczestniczy w organizacji sympozjów, np. Ogólnopolskiej Konferencji Biologii Komórki (1996) i Międzynarodowej Szkoły Biofizyki Transportu Membranowego (1997). W „Rozprawach” Wydziału ukazały się ważne prace. W dorobek Wydziału wpisują się niektóre książki wydane w seriach wydawniczych Komisji Historii Nauki.

 

 

 

Członkowie Wydziału IV Przyrodniczego

 

    Członkowie krajowi
czynni
     
1. Prof. dr Stefan W. Alexandrowicz
2. Prof. dr Barbara Bilińska
3. Prof. dr Szczepan Biliński
4. Prof. dr Jerzy Fedorowski
5. Prof. dr Krystyna Grodzińska
6. Prof. dr Wincenty Kilarski
7. Prof. dr Włodzimierz Korohoda
8. Prof. dr Adam Kotarba
9. Prof. dr Jan Kozłowski
10. Prof. dr Adam Łomnicki
11. Prof. dr Anna Medwecka-Kornaś
12. Prof. dr Elżbieta Morycowa
13. Prof. dr Wojciech Narębski
14. Prof. dr Stanisław Nawrocki
15. Prof. dr Tadeusz Niedźwiedź
16. Prof. dr Barbara Płytycz
17. Prof. dr Elżbieta Pyza
18. Prof. dr Józef Razowski
19. Prof. dr Leszek Starkel
20. Prof. dr Andrzej Ślączka
21. Prof. dr Marian Tischner
22. Prof. dr January Weiner
23. Prof. dr Kazimierz Zarzycki
     
    Członkowie krajowi
korespondenci
     

1. Prof. dr Grzegorz Bartosz
2. Prof. dr Tadeusz Bielicki
3. Prof. dr Jadwiga Bryła
4. Prof. dr  Tadeusz Chrobak
5. Prof. dr Wojciech Froncisz
6. Prof. dr Zbigniew Maciej Gliwicz
7. Prof. dr Anna Grabowska
8. Prof. dr Aleksander Guterch
9. Prof. dr Małgorzata Kossut
10. Prof. dr Andrzej Kostrzewski
11. Prof. dr Marek Krąpiec
12. Prof. dr Barbara Kwiecińska
13. Prof. dr Andrzej Legocki
14. Prof. dr Jerzy Józefat Lipa
15. Prof. dr Maria Łanczont
16. Prof. dr Teresa Madeyska
17. Prof. dr Jacek Matyszkiewicz
18. Prof. dr Piotr Migoń
19. Prof. dr Maciej Jan Nałęcz
20. Prof. dr Tadeusz M. Peryt
21. Prof. dr Ewa Wanda Roniewicz
22. Prof. dr Tadeusz Sarna
23. Prof. dr Stefan Skiba
24. Prof. dr Jerzy R. Starzyk
25. Prof. dr Kazimierz Strzałka
26. Prof. dr Leon Stuchlik
27. Prof. dr Jacek M. Szymura
28. Prof. dr Krzysztof Turlejski
29. Prof. dr Alfred Uchman
30. Prof. dr Krystyna Wasylikowa
31. Prof. dr Grzegorz Węgrzyn
32. Prof. dr Michał Woyciechowski
33. Prof. dr Maciej Żylicz

 

     
    Członkowie
zagraniczni
     

1. Prof. dr William Richard Allen
2. Prof. dr Andrzej Bajer
3. Prof. dr Andrzej Bartke
4. Prof. dr Björn Berglund
5. Prof. dr Andrzej B. Bogucki
6. Prof. dr Leszek K. Borysiewicz
7. Prof. dr Pavel Bosák
8. Prof. dr Eric H. Brown
9. Prof. dr Richard Frackowiak
10. Prof. dr Peter Fritz
11. Prof. dr Kenneth Gregory
12. Prof. dr Klaus Hahlbrock
13. Prof. dr  Michael A. Kaminski
14. Prof. dr Claudine Kieda
15. Prof. dr Małgorzata Kloc-Stępkowska
16. Prof. dr Wighart von Koenigswald
17. Prof. dr Vojen Ložek
18. Prof. dr Gedyminas Motuza
19. Prof. dr Dumitru T. Murariu
20. Prof. dr Krzysztof Palczewski
21. Prof. dr Benno Parthier
22. Prof. dr Louis Du Pasquier
23. Prof. dr Charles Alexander Pasternak
24. Prof. dr Jerzy Rzędowski
25. Prof. dr Michael Sela
26. Prof. dr Nicholas John Severs
27. Prof. dr Helmut Sies
28. Prof. dr Andrzej T. Słomiński
29. Prof. dr Rostyslav Stoika
30. Prof. dr Mario Suwalsky
31. Prof. dr Wacław Szybalski
32. Prof. dr Krystyna Urbańska
33. Prof. dr Andreas Wetzel
34. Prof. dr Lewis Wolpert
35. Prof. dr Josef Zemann
36. Prof. dr Magdalena Żernicka-Goetz