now fil

 


 

Informacje dla autorów

 

 

 

Materiały zgłaszane do druku należy kierować na adres elektroniczny redakcji:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Przyjmowane są wyłącznie oryginalne artykuły, przekłady utworów literackich z języków starożytnych i nowożytnych, komunikaty i recenzje. Dołączany do tekstu materiał ilustracyjny (zdjęcia, rysunki, mapy przesyłane w formacie .jpg lub .tif) nie może być wcześniej opublikowany w żadnej postaci (drukowanej lub elektronicznej). Redakcja nie zwraca nadsyłanych materiałów.

 

Cytaty łacińskie należy zaznaczyć kursywą (w przypadku dłuższych przytoczeń wskazane jest dodanie przekładu polskiego wraz z nazwiskiem tłumacza), wyrazy greckie zamieścić w łacińskiej transkrypcji, cytaty polskie ująć w cudzysłów.

 

Odniesienia do autorów starożytnych powinny być podane w ogólnie przyjętej skróconej formie (np. Hom. Od. 3.98-101; Thuc. 1.22; Ovid. Am.1.3.1-4). Pełne opisy bibliograficzne pozycji przywoływanych w tekście głównym i przypisach dolnych należy podać w postaci oddzielnej listy zamieszczonej na końcu artykułu. Zgłaszane do druku artykuły powinny zostać opatrzone angielską wersją tytułu oraz krótkim (max. ½ s.) streszczeniem sformułowanym w języku angielskim i polskim. Do nadsyłanych recenzji należy dołączyć pełny opis bibliograficzny recenzowanej pozycji łącznie z numerem ISBN.