Informacje bieżące    |    Szukaj    |      KONTAKT 

naglowek struktura


 

Wydział IV Przyrodniczy

 

Dyrektor Elżbieta Pyza
Wicedyrektor Tadeusz Niedźwiedź
Sekretarze Barbara Płytycz
Jerzy Starzyk

 

Komisje działające przy Wydziale IV:

 

 

Wydział IV skupia przedstawicieli nauk biologicznych, rolniczych i nauk o Ziemi. Wykłady na posiedzeniach Wydziału, odbywanych zazwyczaj wspólnie z Wydziałem III Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym i Wydziałem V Lekarskim, dotyczą z reguły aktualnych interdyscyplinarnych problemów nauk biologicznych i nauk o Ziemi. Obok członków krajowych prelegentami bywają także członkowie zagraniczni PAU. Wydział współuczestniczy w organizacji sympozjów, np. Ogólnopolskiej Konferencji Biologii Komórki (1996) i Międzynarodowej Szkoły Biofizyki Transportu Membranowego (1997). W „Rozprawach” Wydziału ukazały się ważne prace. W dorobek Wydziału wpisują się niektóre książki wydane w seriach wydawniczych Komisji Historii Nauki.

 

 

 

Członkowie Wydziału IV Przyrodniczego

 

    Członkowie krajowi
czynni
     
1. Prof. dr Stefan W. Alexandrowicz
2. Prof. dr Szczepan Biliński
3. Prof. dr Krzysztof Birkenmajer
4. Prof. dr Jerzy Fedorowski
5. Prof. dr Krystyna Grodzińska
6. Prof. dr Wincenty Kilarski
7. Prof. dr Włodzimierz Korohoda
8. Prof. dr Adam Kotarba
9. Prof. dr Janusz Kotlarczyk
10. Prof. dr Jan Kozłowski
11. Prof. dr Adam Łomnicki
12. Prof. dr Anna Medwecka-Kornaś
13. Prof. dr Józef E. Mojski
14. Prof. dr Wojciech Narębski
15. Prof. dr Stanisław Nawrocki
16. Prof. dr Roman Ney
17. Prof. dr Tadeusz Niedźwiedź
18. Prof. dr Leszek Starkel
19. Prof. dr Marian Tischner
20. Prof. dr Marian Truszczyński
21. Prof. dr January Weiner
22. Prof. dr Kazimierz Zarzycki
     
    Członkowie krajowi
korespondenci
     

1. Prof. dr Grzegorz Bartosz
2. Prof. dr Tadeusz Bielicki
3. Prof. dr Barbara Bilińska
4. Prof. dr Jadwiga Bryła
5. Prof. dr  Tadeusz Chrobak
6. Prof. dr Wojciech Froncisz
7. Prof. dr Zbigniew Maciej Gliwicz
8. Prof. dr Anna Grabowska
9. Prof. dr Aleksander Guterch
10. Prof. dr Czesław Jura
11. Prof. dr Małgorzata Kossut
12. Prof. dr Andrzej Kostrzewski
13. Prof. dr Marek Krąpiec
14. Prof. dr Barbara Kwiecińska
15. Prof. dr Andrzej Legocki
16. Prof. dr Jerzy Józefat Lipa
17. Prof. dr Maria Łanczont
18. Prof. dr Teresa Madeyska
19. Prof. dr Jacek Matyszkiewicz
20. Prof. dr Piotr Migoń
21. Prof. dr Elżbieta Morycowa
22. Prof. dr Maciej Jan Nałęcz
23. Prof. dr Barbara Płytycz
24. Prof. dr Elżbieta Pyza
25. Prof. dr Józef Razowski
26. Prof. dr Ewa Wanda Roniewicz
27. Prof. dr Tadeusz Sarna
28. Prof. dr Jerzy R. Starzyk
29. Prof. dr Kazimierz Strzałka
30. Prof. dr Leon Stuchlik
31. Prof. dr Jacek M. Szymura
32. Prof. dr Andrzej Ślączka
33. Prof. dr Alfred Uchman
34. Prof. dr Krystyna Wasylikowa
35. Prof. dr Grzegorz Węgrzyn
36. Prof. dr Stefan Wierzbowski
37. Prof. dr Andrzej Wiktor
38. Prof. dr Maciej Żylicz

 

     
    Członkowie
zagraniczni
     
1. Prof. dr William Richard Allen
2. Prof. dr Andrzej Bajer
3. Prof. dr Andrzej Bartke
4. Prof. dr Björn Berglund
5. Prof. dr Andrzej B. Bogucki
6. Prof. dr Leszek K. Borysiewicz
7. Prof. dr Pavel Bosák
8. Prof. dr Eric H. Brown
9. Prof. dr Adam Chrzanowski
10. Prof. dr Peter Fritz
11. Prof. dr Kenneth Gregory
12. Prof. dr Claudine Kieda
13. Dr Franciszek Kockel
14. Prof. dr Wighart von Koenigswald
15. Prof. dr Vojen Ložek
16. Prof. dr Georg Matthess
17. Prof. dr Gedyminas Motuza
18. Prof. dr Dumitru T. Murariu
19. Prof. dr Krzysztof Palczewski
20. Prof. dr Benno Parthier
21. Prof. dr Charles Alexander Pasternak
22. Prof. dr Michael Sela
23. Prof. dr Nicholas John Severs
24. Prof. dr Rostyslav Stoika
25. Prof. dr Mario Suwalsky
26. Prof. dr Wacław Szybalski
27. Prof. dr Krystyna Urbańska
28. Prof. dr Andreas Wetzel
29. Prof. dr Lewis Wolpert
30. Prof. dr Josef Zemann
31. Prof. dr Magdalena Żernicka-Goetz